Сайт для вашого ОСББ – продовження

Давайте розповім вам історію про те, як ми вирішили запуситити послугу “Сайт для ОСББ”.

Ідея з створенням сайтів для ОСББ зовсім не нова і технічно це не складно реалізувати. З самого початку створення МоєОСББ ми відкинули цю ідею, так як вважали її не доцільною. Сайт, це зручна штука, можна робити круті ідеї, можна вести історію свого будинку, розповідати багато цікавого, новини, ремонти і т.д. З іншого боку це додаткове навантаження на тих хто керує об’єднанням, а ми точно знаємо скільки треба прикласти зусиль, щоб сайт ожив. Для дуже великих ОСББ, можливо, є сенс ввязуватись в цю історію. Особисто я бачив лише декілька сайтів ОСББ і спілкуючись з головами розумів, що їх це не цікавить.

В березні до нас звернулось ОСББ з проханням зробити їм сайт і ми повернулись до обговорення цієї проблеми. Все таки, вирішили перевірити чи потрібні ОСББ сайти чи ні. Поміркували над тим в чому може виникнути складність і вирішили максимально спростити роботу з сайтом для ОСББ. Запропонували взяти на себе всю роботу по розміщенню інформації так, щоб від ОСББ потрібна тільки інформація, все інше робимо ми. Якщо є бажання то можна і самостійно займатись сайтом, це не так вже і складно.

Не стали ми заморочуватись та щось спеціально під цю послугу програмувати, використали готові рішення ВордПрес. Робимо на своєму сайті піддомен, ставимо туди ВордПрес, ось і готовий сайт. Цього для тестування нової послуги більше ніж достатньо.

До речі, про адресу сайту. Порівняно з іншими такими пропозиціями сайт який буде звучати “назва.моєосбб.ком” вигідно виділяється. Наприклад “нахрещатику.моєосбб.ком”. Звучить, хіба ні? 🙂

Хронологія моїх дій була такою:

  • 11 квітня перша розсилка (147 адрес) тим хто зареєстрований в програмі і проявляв активність;
  • зробили сторінку про цю послугу на сайті;
  • 24 квітня зранку друга розсилка (351 адреса) тим, хто цікавився програмою МоєОСББ;
  • 24 квітня зробив допис в блозі про цю послугу (тут можна прочитати);
  • 25 квітня допис на сторінці у Фейсбуці (ось цей пост).

Тепер детальніше про це все і до якого це привело результату.

Перша розсилка

Після того, як вирішили протестувати, чи потрібен комусь сайт, довго не думав та не готувався. Ще не було сторінки на сайті, допису в блозі, не було нічого, тільки анкета для заповення та бажання пошвидше все зробити.

11 квітня запустив першу розсилку по  зареєстрованим в програмі (147 адрес), які проявляли активність і цікавились програмою.  Власне тут зробив помилку і надіслав ці листи напряму з пошти, а не через Мейлчімп яким користуюсь. Це означає, що для цих 147 адрес я не можу прослідкувати активність, відкриття листів, натискання на посилання в листі, тощо. А це найцікавіша аудиторія людей, які взаємодіяли з програмою. І нульовий відгук від цих людей, повинен був мене насторожити. Але, я продовжив роботу над цією послугою та її рекламою.

Сторінка на сайті

На сайті програми зробив окрему сторінку для цієї послуги (ось тут можете її переглянути). Ця сторінка не була в листах, та в дописах на Фейсбуці та блозі. Вона жила своїм життям. Причому попасти на цю сторінку не так просто, необхідно на головній сторінці програми переглянути ціну програми, а внизу під кнопкою “Зареєструвати ОСББ” є помітка, що ще можна отримати сайт для ОСББ, з посиланням цю сторінку.

Згідний, що трохи заплутано, але я щось передчував і думав, що окремо таку послугу “сайт для ОСББ” ніхто не буде шукати. Як наслідок цього, видно сплеск інтересу до сторінки після інформації в блозі та Фейсбуці, і повний штиль відвідуваності до сьогоднішнього дня. 29 унікальних переглядів сторінки – це взагалі ні про що. З них реальних живих людей лише декілька.

Друга розсилка

Другу розсилку 24 квітня я вже зробив правильно, через сервіс поштових розсилок на 351 адресу. Завчасно підготувався, поміркував над текстом, спланував дату відправки, щоб до цього часу підготувати сайт та блог.

І отримав навіть одну відповідь. Відповідь була ось така: “Спасибі. У нас вже є.” Дякую Вам, що розумієте на скільки для нас є важливим зворотній зв’язок на те, що ми робимо.

Ось тут можете глянути результати цієї розсилки:

95 людей відкрило листа, 25 людей натиснуло на посилання. 1 заповнення анкети.

Допис в блозі

Новина в блозі з’явилась 24 квітня (тут можна прочитати). Насправді я не писав її 24 квітня, а все було підготовлено завчасно, а дата публікації спланована.

Ось резульатати відвідуваності цієї сторінки.

Цей допис ніде не рекламувався, тому від нього і не очікувалось результатів. Він потрібен був, щоб довершити картину під назвою “Послуга сайту ОСББ”.

Допис у Фейсбуці

Найбільші надії покладались на  стоірнку МоєОСББ в Фейсбуці. Як не як 2900 людей стежать за цією сторінкою, за постами слідкують, коментують та поширюють. Допис там з’явився 25 квітня (ось цей пост).

Власне, ось так виглядають результати цього допису:

Низький інтерес, лише одне поширення, і всього навсього 15 натискань на посилання. Як ви розумієте, жодного заповнення анкети не відбулось.

Тоді як середнє охоплення допису на сторінці складає 800-900 людей, то для посту про послугу охоплення було в два рази менше.

 

Результат

0 створених сайтів.

1 заповнення анкети. Після чого ОСББ не оплатило послугу, тому сайту не було створено.

Висновки

Сайт нікому реально не потрібний?

Дуже схиляюсь до цієї думки. Бачив лише декілька ОСББ які мають сайт, і там люди реально вкладались (часом та енергією), щоб він жив. Це справжні активісти своєї справи, які отримують задоволення від своєї роботи. Для всіх інших ОСББ сайт буде тільки зайвим клопотом і додатковим навантаженням.

50 гривень в місяць це дорого?

Можливо проблема була в тому, що ми поставили зависоку ціну? Меншу ціну ставити немає сенсу, краще вже робити цю послугу абсолютно безкоштовною. Але робити її безкоштовною для нас немає змісту, так як реальних затрат часу більше ніж на 50 гривень в місяць.

Ви не платите за домен, ви не платите за хостинг, ви нічого не налаштовуєте, ми забезпечимо повну підтримку, ми самостійно розміщуємо статті, тобто, якщо людина взагалі ні бум-бум в роботі з сайтом, вона зможе отримати сайт та наповнювати його новинами. Єдине, що потрібно буде напрягтись і підготувати інформацію для сайту (текст, фото, файли і т.д.).

Окрім цього не було бажаючих навіть поторгуватись чи обговорити деталі нашої пропозиції. Ніхто не цікавився в принципі. Жодного питання не було поставлено.

Чи цього достатньо, щоб бути впевненим?

Так. Це лише підтвердило наші думки. Ми спілкуємось з головами ОСББ і бачимо на скільки вони далеко від того, щоб думати про сайт. В них зовсім інші першочергові проблеми, і зовсім не зрозуміло, яким чином сайт допоможе в їхній роботі.

На перевірку ідеї чи потрібен для ОСББ сайт ми не витратили ні копійки. Зробили розсилки, написали дописи, сторінку на сайті, проінформували на сторінці в Фейсбуці.

Завдяки цим діям пересвідчились в тому, що для ОСББ сайт не є необхідним. Працюємо далі.

До речі. Якщо вам потрібен сайт для ОСББ, заповнйте анкету за адресою https://goo.gl/forms/6S6SZk5V5MViqtAs1 Швиденько все вам зробимо 🙂