Доглядаємо територію правильно

Ще не зійшли мозолі від прибирання снігу (зиму 2018-го ми запам’ятаємо), як вже скоро прийде час косити травичку на наших газонах. Ми, ОСББешники, відповідально ставимся до своєї роботи, любимо свою прибудинкову територію всім серцем, і ревно дотримуємось законодавства. Тому саме зараз час повторити теорію догляду за рослинністю в місті. А ще є багато таких, хто взагалі не здогадується про існування Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України. Читайте оригінал тут, а про найцікавіше, розповім далі.

Не думайте, що підстригання трави, та догляд за деревами, це щось не серйозне. Знайте, що за недотримання раніше згаданих Правил місцеві органи влади можуть позбавити вас права користування зеленими насадженнями.

Поки ви не відійшли від жаху, що можете втратити кущики, доб’ю вас тим фактом, що відповідальність за збереження зелених насаджень і догляд за ними на вулицях перед будівлями, всередині кварталів покладається на власників будівлі.

На нас покладено обов’язки по збереженню насаджень, квітників і газонів, боротьбі з шкідниками та хворобами, видалення сухостійних дерев та садіння нових дерев і кущів.

Почнемо з  того, що заборонено робити на територіях зелених насаджень:

  • складувати будь-які матеріали;
  • влаштовувати звалища сміття, брудного снігу та льоду;
  • обладнувати стоянки транспортних засобів (ось вам ще одна правова підстава з паркувальниками на газонах);
  • будь-яке будівництво без погодження місцевої влади;
  • ходити та влаштовувати ігри на газонах (ось цей пункт я вважаю не зовсім правильним);
  • випалювати суху рослинність;
  • розпалювати багаття;
  • підвішувати на деревах гамаки, гойдалки, вірьовки для сушіння білизни, прикріплювати рекламні щити, електропроводи, електрогірлянди з лампочок та інші предмети, якщо вони можуть пошкодити дерево;
  • робити механічні пошкодження дерев;
  • знищувати мурашники, ловити птахів і звірів та стріляти у них;

Догляд за деревами включає в себе: підживлення, полив, обрізування, вирізування сухих гілок, обробку хімікатами, утеплення коренів, стрижку живоплотів. Більш детально як це все робити правильно читайте у згаданих Правилах або звертайтесь до фахівців, які зможуть вам це роз’яснити.

Догляд за газонами полягає у розпушенні і розкиданні снігу, прочісуванні газону граблями, весняному та літньому підживленні, поливі, прополюванні, косінні трави, збиранні сміття та опалого листя. Направду вам кажу, почитайте ці Правила, там все дуже чітко розписано.

Наприклад є речі, які чомусь стали нормальними, хоча насправді не повинні відбуватись: фарбувати дерева заборонено, коли ви бачили останній раз, щоб дерева в місті підживлювали, з більшості газонів згрібати і вивозити листя заборонено, спалювати листя заборонено, після скошування має залишатись 4-5 см трави і т.д. Це прості та елементарні речі, яких не важко дотримуватись. Давайте покажемо приклад, як це правильно робити.

Моїм завданням було привернути вашу увагу до, здавалося б, простих речей. Хтось думає: росте собі дерево та й росте, росте собі травичка то нехай собі росте. Але, щоб це було доглянутим, щоб раділо око потрібен правильний догляд. І догляд потрібен не тому, що встановлені такі правила. А тому, що без догляду газони перетворяться на суху землю а дерева вмруть. Як підведення підсумків, можна зробити висновок, що не все так просто. Давайте відповідально ставитись до того що нас оточує, до своєї роботи, до правил, які не просто так придумані. Поважайте себе, своїх ближніх і закони 🙂 Всім бажаю добра!