Наша аудиторія

Вирішили перевірити, твердження “справами ОСББ займаються переважно жінки” вірне чи ні? В результаті вийшла інформація про нашу аудиторію. 

Міністерство розвитку громад досліджувало зареєстровані ОСББ і також цим питанням цікавилось. Станом на 20 січня 2020 року було голів ОСББ 17 676 жінок та 15 762 чоловіків. У відсотковому значенні це 53% і 47%.

За даними Державної служби статистики розподіл між жінками та чоловіками в Україні складає 54% та 46%. Такі цифри практично збігаються з даними про керівників ОСББ від Мінстерства.

Статистики нашої сторінки МоєОСББ в Фейсбуці (3210 людей) каже про співвідношення 60% жінок та 40% чоловіків. Що близько до загальних даних по країні, але все таки трохи більша перевага за жінками 🙂

Маємо також результати реклами в Google Ads. Тут цікаво, що пораховані кліки, тобто це люди які проявили інтерес до МоєОСББ. Можна припустити, що це люди які активно цікавляться тематикою ОСББ та/або приймають участь в керуванні ОСББ. І тут ще більша перевага за жінками – 63% відносно 37%

Цікаво, що є суттєва різниця у вікових показниках між аудиторією в Фейсбук та кліками по рекламній кампанії. Серед тих, хто зацікавився нашою рекламою 27% це люди віком 25-34 роки. А серед підписників у Фейсбуці це одна з найменш представлених категорій. Найбільша аудиторія у Фейсбуці віком 35-44 роки (близько 20%). Мабуть, тут впливає той факт, що сам Фейсбук є популярніший у старшої аудиторії.

А ось результати реклами Моє ОСББ в Фейсбуці.

Знову бачимо, що зацікавились рекламою і клікали в основному жінки (63%) а не чоловіки (37%). При цьому, якщо чоловіки рівномірно розподілились по вікових категоріях, то у жінок більша частина зацікавлених у віковій категорії 45-64 роки.

Який висновок? Статистично, кількість голів ОСББ жінок і чоловіків відповідає співвідношенню жінок і чоловіків в Україні загалом.  Та можна сказати, що інтерес до будинкових справ, обліку в ОСББ (ну бо ж багато бухгалтерів жінок), благоустрою, тощо є більший у жінок ніж у чоловіків. І це добре. Під пильним наглядом жінок, ОСББ будуть процвітати 🙂