Сніг, сніг, сніг – як його прибирати

На практиці ми всі вже навчились відкидати сніг і чистити тротуари біля будинків. Хоча це не педагогічно, почали ми з практичних занять, проте теоретичні заняття ніхто не відміняв.

Отже, відкинувши чергову порцію снігу, перейдемо в аудиторію і ознайомимся з правилами утриманнями вулиць. Основний документ для роботи це Наказ Міністерства регіонального розвитку і ЖКГ від 14.02.2012 № 54 “Про затвердження Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів”. З цим документом ознайомтесь повністю, там багато чого цікавого.

Чи стосується він ОСББ? Так:

1.1. Ці Технічні правила є обов’язковими для суб’єктів господарювання незалежно від їх форми власності, які виконують роботи з ремонту і утримання вулиць та доріг.

В цьому документі є один великий розділ п’ятий “Утримання вулиць та доріг у зимовий період”. Нас, звичайно, цікавлять більше тротуари. Якщо ж у вашу прибудинкову територію входять дороги, і ви слідкуєте за їхнім станом, тоді вивчіть документ докладно.

Що цікавого:

  • п. 5.8. – сніг складувати тільки на проїжджій частині.
  • п. 5.12. Заборонено переміщувати сніг з проїзної частини на тротуари, смуги та ділянки зелених насаджень, а також скидати його у водойми.
  • п. 5.13 – сніг повинні вивозити. У відповідть на листи адміністрації з вимогою прибирати територію біля будинку, можете їм слати лист вимогу вивозити сніг.
  • п. 5.24. Вдень очищення тротуарів та внутрішньоквартальних проїздів починають після проходження певного інтервалу часу. Читайте додаток 8.
  • в тому ж пункті: Сніг, який щойно випав, не рекомендовано прибирати вночі (від 22 до 6 години), оскільки в цей час він практично не ущільнюється.
  • п 5.25. Сніг з тротуарів згрібають на проїзну частину або внутрішньоквартальний проїзд, якщо між ними немає загорожі або роздільної смуги з зеленими насадженнями.
  • п. 5.26. Якщо сніг з тротуарів неможливо згрібати у лоток проїзної частини, снігову масу переміщують у бік, віддалений від проїзної частини, і складують на газоні.
  • п. 5.28. Сніг з внутрішньоквартальних проїздів згрібають до віддаленого від будинку бордюру.
  • На тротуарах не використовується сіль!!! п. 5.29
  • п. 5.30. Тротуари та внутрішньоквартальні проїзди обробляють піском за нормою посипання 200 – 300 г/кв.м.

Ось вам ще раз посилання на документ: Наказ Міністерства регіонального розвитку і ЖКГ від 14.02.2012 № 54 “Про затвердження Технічних правил ремонту і утримання вулиць та доріг населених пунктів”. Використовуйте у своїй роботі та вказуйте на недоліки роботи ваших комунальників.