Витрати в Персональному кабінеті зазнали змін

Відбулись важливі зміни в розділі “Витрати та доходи” в Персональному кабінеті. Зміни стосуються того, як в Персональних кабінетах відображаються витрати ОСББ.

Облік витрат був “прив’язаний” до бухгалтерських рахунків, проводок. Відповідно в персональних кабінетах майже всі витрати попадали у категорію “Підрядники, постачальники”. Що було зовсім не зрозумілим для мешканців, та не давало можливості об’єднувати витрати, наприклад, по статтям кошторису. Розділ “Доходи та витрати” в персональному кабінеті створений, щоб додати більше прозорості між мешканцем та ОСББ. А виходило навпаки, ще більш заплутано.

Тепер всі витрати можна групувати по зрозумілим для мешканців категоріям, або ж групувати по статтям кошторису. Далі читайте, як це все налаштувати.

Реквізити витрат

До опису витрат додали “Статтю витрат” по яким можна групувати всі витрати.

При створенні нової витрати, можна призначити “Статтю витрат” до якої вона відноситься:

“Тип” – відноситься до бухгалтерського обліку та впливає на те, які будуть формуватись проводки по цій операції.

“Стаття витрат” – стосується аналітичного обліку, по якому ви будете групувати витрати, і не стосується бухгалтерського обліку.

Ця категорія витрати заповнюється тільки в ручному режимі. При рознесенні банківської виписки через завантаження, стаття витрат не буде встановлюватись автоматично.

При створенні витрати в ручному режимі можна вказати Статтю витрат:

Після рознесення банківської виписки, необхідно зайти в розділ Витрати, відкрити витрату для редагування та змінити Статтю витрат.

Таким чином витрати позначаються “зрозумілими” категоріями. Наприклад, як показано вище, витрата відноситься до “Обслуговування ліфтів” (раніше ця витрата могла позначатись лише як “Постачальники, підрядники”). Такі категорії витрат можуть бути статтями витрат Кошторису, тоді ви зможете контролювати витрати чи вони відповідають передбаченому бюджету.

Статті витрат (кошторису)

Статті витрат беруться з розділу “Внесок на утримання будинку”:

Ці ж статті у витраті:

В розділі “Внесок на утримання будинку” ви створюєте складові внесків на утримання будинку по яким будуть відбуватись нарахування. Для цього в реквізитах квартири повинні стояти вдповідні галочки у закладці “Внески”. Ось так це виглядає:

Там де стоять галочки – по цим складовим відбуваються нарахування по цій квартирі. 

Складові внеску беруться з Кошторису, який прийнятий на загальних зборах. Таким чином, ви можете створити внески, які відповідають Кошторису, і вести облік витрат по ним. Або ж ви можете створити інші статті витрати, для того, щоб вести по ним облік. В другому випадку ви не “прив’язані” до Кошторису, і це зручно коли необхідно доступно пояснити витрати мешканцям.

Ви не обмежені в створенні нових складових, всі вони будуть відображатись в реквізитах “Статті витрат”. Це також не впливає на розрахунки по квартирам, адже розрахунки відбуваються тільки по тим складовим, які мають “галочки” в реквізитах квартири

Витрати в Персональних кабінетах

Витрати на діаграмі в Персональному кабінеті тепер згруповані по категорії “Стаття витрат”.

В описі витрат в Персональному кабінеті додались назва Контрагента, якому перераховані кошти, та опис витрати зроблений в реквізитах витрати.

Ось вигляд витрат в програмі:

Ці ж витрати в персональному кабінеті (в полі Детально вказано контрагента куди здійснений переказ коштів та опис операції) :

Тепер витрати згруповані так, як зрозуміло для мешканців та видно на яких контрагентів зроблені витрати. Вся інформація прозора і доступна, як і повинно бути в ОСББ.

Ще раз нагадаю, що додати “Статті витрат” можна тільки в ручному режимі. Вам необхідно зайти в розділ Витрати, відкрити кожну операцію і вказати “Статтю витрат” у відповідному полі. Після цього відповідні зміни будуть відображені в Персональних кабінетах.

Витрати без обраної “Статті витрат” будуть групуватись в категорію “Інші витрати”. Тобто все, що не позначено відповідним чином попаде в розділ “Інші витрати”.

Далі плануємо додати в програму звіти, які ви зможете завантажувати в форматі Exel, де витрати будуть групуватись по вашим категоріям витрат. Так ви зможете аналізувати, наприклад виконання кошторису, та аналізувати витрати ОСББ.