Персональний кабінет vs Чат-бот Viber

В сервісі Моє ОСББ співвласники (мешканці) можуть користати два інструменти: мобільний персональний кабінет мешканця та чат-бот у Viber. Для ОСББ використання таких інструментів зменшує кількість звернень, та збільшує довіру. Для співвласників (мешканців) спрощується пошук інформації, адже відповіді на свої питання можна швидко знайти в будь який час у своєму телефоні.

В цій статті зроблю порівняння можливостей кабінету та чат-боту, які суттєво відрізняються. Інформацію вони надаються однакову, тому співвласник чи мешканець обирає чим йому зручніше, швидше, звичніше користуватись.

Персональний кабінет мешканця (мобільний додаток)

Це мобільний додаток, який можна встановити на Android телефон або iPhone. З технічної точки зору, це не є класичний мобільний застосунок, який ви завантажуєте з магазинів застосунків Play Market та App Store. Кабінет мешканця створений за технологією Progressive Web App (PWA), що є гібридом звичайної веб сторінки та мобільного застосунку. 

Кабінет мешканця можна встановити на смартфон, планшет та персональний комп’ютер. Для цього потрібно зайти на сторінку https://flat.moeosbb.com/

На Android пристроях, при першому відвідуванні сторінки, з’явиться повідомлення з рекомендацією встановити додаток на телефон. Якщо ви підтвердите встановлення, на екрані з’явиться іконка мобільного додатку. Далі ви будете користуватись кабінетом мешканця як звичайним додатком в телефоні.

На смартфонах iPhone необхідно зробити кілька додаткових маніпуляцій, щоб встановити мобільний додаток. Відкриваєте посилання в Safari, натискаєте кнопку поділитись, далі натискаєте “Зберегти на домашній екран”.

Якщо відкрити стоірнку https://flat.moeosbb.com/ на персональному комп’ютері, то в браузерах з’явиться кнопка, яка встановить додаток на комп’ютер. На робочому столі у вас буде іконка для запуску додатку, і він буде працювати точно так само як на смартфоні.

В персональному кабінеті мешканця розміщені розділи:

Новини

У сервісі Моє ОСББ можна створювати повідомлення з довільним текстом, прикріпити файли. Таким чином можна інформувати мешканців про важливі події, надіслати для ознайомлення протоколи, кошториси, пропозиції та інше. Використовуйте цей канал, для донесення інформації до ваших співвласників (мешканців). 

Зв’язок з управителем

Користувач може надіслати повідомлення до управителя, яке надійде на електронну адресу ОСББ та у сервіс Моє ОСББ. Відповіді на ці повідомлення, створені у сервісі, також будуть відображені у кабінеті. 

Збори

Інформація про збори співвласників, питання які винесені на обговорення, та результати голосування – все це можна подивитись у мобільному додатку. В цьому розділі надається тільки результати зборів, голосувати та обговорювати питання порядку денного зборів немає можливості. 

Оплата за квартиру

Інформація про стан заборгованості та можливість оплатити внесок на утримання будинку. 

Можливість завантажити повідомлення на оплату від ОСББ.

Відсутня можливість оплати за комунальні послуги, які надаються сторонніми організаціями. 

Опитування

В сервісі Моє ОСББ можна створювати опитування по актуальним питанням в будинку. В мобільному додатку співвласники (мешканці) висловлюють свою думку та слідкують за результатами опитування.

Доходи та витрати

Тут міститься інформація про надходження коштів та витрати ОСББ. Актуальність даних залежить від принципів ведення обліку в системі Моє ОСББ. Надходження коштів на розрахунковий рахунок ОСББ не означає, що ця іноформація потрапить до персонального кабінету. Перед цим необхідно відобразити надходження коштів у сервісі Моє ОСББ. Наприклад бухгалтер може це робити раз в місяць, відповідно дані будуть оновлюватись раз на місяць.

Розрахунки

Містить інформацію про розрахунки за особовим рахунком (квартирою). Також можна завантажити акт звірки в якому є детальна історія про нарахування та оплати по квартирі.

Внести показники

Якщо за користування комунальними послугами (газ, вода, електроенергія, тепло) розрахунки проводяться між співвласником та ОСББ і для обліку цих послуг використовуються лічильники, в даному розділі можна подавати показники лічильників. 

Налаштування

Зміна паролю для входу в додаток.

Чат-бот Viber

Якщо мобільний додаток необхідно додатково встановлювати, то Viber переважно вже встановлений на телефоні і активно використовується. В Україні Viber є найбільш використовуваним месенджером. Вже стало цілком звичним для користувачів використання чат-ботів, наприклад таких як 7104.ua. 

Під’єднати собі чат-бота Моє ОСББ можна за посиланням:

viber://pa?context=ZGw6NDQyMDg&chatURI=moe_osbb

або відкрити Viber (чи будь який інший сканер QR кодів) та відсканувати ось цей QR-код:

Чат-бот призначений тільки для отримання інформації по особовому рахунку. В ньому ви не можете вести діалог з ОСББ чи управителем. З іншого боку чату немає людини, яка буде відповідати на ваші запитання 🙂

В чат-боті необхідно пройти процедуру приєднання особового рахунку. Тобто це перевірка, до якої квартири приєднаний номер телефону користувача. Перевірка відбувається за допомогою введення паролю, який прийде в SMS повідомленні.

Якщо номер телефону мешканця вказаний в декількох квартирах (навіть в різних ОСББ), в чат-боті можна переключатись між особовими рахунками. 

Можливості чат-бота

  • Оплатити внесок на утримання будинку.
  • Переглянути історію оплат та нарахувань по особовому рахунку.
  • Перевірити інформацію по особовому рахунку, яка міститься у сервісі Моє ОСББ.
  • Написати повідомлення до управителя (повідомлення надсилається на електронну адресу ОСББ та вноситься у сервіс Моє ОСББ. Ви не отримаєте відповіді у Viber).
  • Перейти до інформації по іншому особовому рахунку. 
  • Перейти до інформації по іншому номеру телефону.
  • Встановити нагадування про оплату (один раз на місяць будуть приходити повідомлення з заборгованістю).

Порівняння персонального кабінету та чат-бота Viber

 

Персональний кабінет (додаток)

Чат-бот Viber

Встановлення

Необхідно встановити на мобільний телефон.

Потребує встановленого месенджера Viber

Використання через браузер

Можна використовувати через звичайний веб-браузер на будь-якому пристрої.

Тільки через встановлений додаток Viber.

Доступність

Вхід до мобільного додатку захищений введенням логіну (мобільний телефон) та паролю.

Чат-бот завжди доступний, необхідно тільки його знайти серед чатів Viber. При першому використанні потребує приєднання особового рахунку.

Отримання інформації за іншим номером телефону

Необхідно увійти до персонального кабінету за іншим логіном (номером телефону) та паролем. 

Можна переключитись на отримання інформації за іншим номером телефону пройшовши процедуру приєднання нового особового рахунку через SMS повідомлення.

Отримання інформації по різним квартирам (особовим рахункам).

Доступна інформація по декільком особовим рахункам. 

Доступна інформація по декільком особовим рахункам. 

Отримання новин

Можна ознайомитись з новинами (повідомленнями) стовреними у сервісі Моє ОСББ для мешканців (співвласників).

Новини не надходять до чат-боту.

Зв’язок з управителем

Можна надсилати повідомлення і отримувати відповіді.

Можна тільки надсилати повідомлення.

Інформація про збори (співвласників)

Можна ознайомитись з результатами загальних зборів.

Немає інформації.

Оплата за квартиру

Можна оплатити внесок на утримання будинку.

Можна оплатити внесок на утримання будинку.

Завантажити квитанцію на оплату

Можна завантажити квитанцію на оплату у форматі pdf.

Немає можливості.

Отримувати нагадування про оплату 

Немає можливості

Можна отримувати раз на місяць нагадування про стан заборгованості по особовому рахунку.

Опитування

Можна прийняти участь в опитуванні та слідкувати за перебігом. 

Немає можливості.

Доходи та витрати

Можна отримати інформацію про надходження коштів до ОСББ та витрати ОСББ.

Немає можливості

Інформація по розрахункам

Можна отримати інформацію про стан заборгованості та завантажити акт звірки по особовому рахунку. 

Можна отримати інформацію про стан заборгованості по особовому рахунку та переглянути помісячно інформацію про нарахування та оплати.

Внесення показників лічильників

Можна вносити показники квартирних лічильників по комунальним послугам.

Немає можливості.

В загальному можна сказати, що персональний кабінет підійде користувачам, які активно цікавляться роботою ОСББ та слідкують за тим, що відбувається в будинку. Натомість чат-бот зручний для швидкого отримання інформації по своєму особовому рахунку, Viber  завжди “під рукою” і не потрібно пам’ятати пароль для входу до кабінету.