Оплати, разові нарахування, перерахунки

Думаю, зрозуміло для чого існує ця сторінка 🙂 Тут вносимо оплати мешканців, робимо нарахування окремі від внеску на утримання, а також проводимо перерахунок, якщо знайшлась помилка в розрахунках. Отже читайте як це все легко робити в програмі МоєОСББ.

Натискайте на відповідний пукнт в меню, щоб попасти на сторінку “Оплати”

Таблична частина сторінки розділена на два поля. В лівому список квартир, в правому інформація по обраній квартирі.

Оплати мешканців

В програмі є три способи ввести оплату:

  1. Вручну створити оплату по окремій квартирі.
  2. Завантажити файл dbf з випискою банку (Приватбанк, Ощадбанк).
  3. Завантажити файл csv з програми 1C.
Ручне введення оплати

Щоб вручну створити оплату по квартирі оберіть необхідну квартиру, та перейдіть на закладку “Оплати”. В нижньому меню натисніть на . З’явиться вікно в якому найперше необхідно вказати дату оплати, після чого з’являться реквізити для оплати:

Внесіть суму оплати.

В розділі “В тому числі” буде міститись стільки рядків з нарахуваннями, скільки в квитанції на оплату. Біля кожного нарахування вказана сума заборгованості. Якщо по квартирі є декілька нарахувань, то введена сума розподілиться наступним чином: спочатку заповняться комунальні послуги, а залишок коштів піде в поле “Внесок на утримання будинку та прибудинкової території”. Ви можете вручну відредагувати яку суму бажаєте внести по кожному нарахуванню. При зміні суми по окремим нарахуванням, загальна сума оплати в полі “Сума” буде автоматично змінюватись.

В полі “Опис” впишіть пояснення до оплати, наприклад “за такий-то місяць”.

Якщо поставити галочку в пункті “Надіслати смс” то мешканцю надійде смс з повідомленням про оплату. При умові, що в реквізитах квартири вказаний телефон та відмічена можливість надсилання SMS повідомлень, та якщо на балансі ОСББ є нараховані SMS повідомлення.

Натиснувши ОК, оплата буде збережена і з’явиться в переліку оплат. Щоб відредагувати оплату в нижньому меню натисніть . Якщо необхідно видалити оплату, в нижньому меню натисніть .

Завантаження виписки банку

Ви можете додавати оплати з банківських виписок. Для цього необхідно зформувати виписку у dbf файл. Як це зробити в Приват24 читайте тут. Окрім Приватбанку, можна завантажувати виписки з Ощадбанку. Можна також реалізувати і для інших банків, звертайтесь.

В нижньому меню натискайте на піктограму банку

З’явиться вікно в якому необхідно натиснути “Вибрати файл”, знайти та обрати файл dbf з випискою на вашому комп’ютері, натиснути на кнопку “Відкрити”.

Ваші оплати завантажаться в таблицю. Система аналізує банківську виписку і спробує розпізнати до якої квартири відноситься платіж. В стовпчику “Вкажіть платника” кожному платежу перевірте до якої він квартири відноситься. Якщо все вірно, натискайте ОК.

Таким самим способом завантажують виписки, які створюються для платежів, що оплачуються через QR-код. Приватбанк окремо для таких платежів надсилає виписки у форматі txt на вашу електронну пошту.

Завантажити файл csv з програми 1C

Є люди, які не можуть жити без 1С. Вони ведуть там бухгалтерію ОСББ, а нашу програму використовують, як додатковий сервіс. Для них є можливість завантажувати файл csv з оплатами. Файл формується в програмі 1С.

Для завантаження фалу в нижньому меню натисніть на 

З’явиться вікно у якому необхідно вказати за який місяць будуть платежі, знайти та вибрати файл у вас на комп’ютері, та натиснути ОК.

Платежі будуть проведені по квартирам.

Разові нарахування

Разові нарахування – це платежі, які не повторюються. Наприклад, потрібно зібрати кошти на встановлення відеонагляду, або на огорожу. Необхідна сума ділиться на мешканців, відповдні платежі включаються в квитанцію на оплату, а в програмі ви можете відслідковувати процес збору коштів.

Заходьте на сторінку “Оплати“, оберіть необхідну квартиру, перейдіть на закладку “Разові нарахування”.

В нижньому меню натискайте  З’явиться вікно, в якому необхідно вказати реквізити нарахування.

Вкажіть дату нарахування, суму, та опис (він буде відображатись в квитанції на оплату). В полі “Кому” ви можете обрати квартири для яких нарахують цю заборгованість, або відмітити всі квартири в будинку. Після натиснення ОК, будуть проведені відповідні нарахування.

Перерахунок

Іноді виникають ситуації коли нарахування по квартирі були зроблені не вірно (наприклад була неправильно введена площа квартири), і потрібно ситуацію виправити. Дуже не рекомендую знаходити нарахування в попередніх періодах і робити там виправлення. Набагато краще для цього провести перерахунок. У відповідному стовпчику в квитанції з’явиться сума коригування.

Заходьте на сторінку “Оплати“, оберіть необхідну квартиру, перейдіть на закладку “Перерахунок”.

Натискайте в нижньому меню , щоб здійснити перерахунок. Відкриється вікно, в якому необхідно внести реквізити даної операції.

Вкажіть дату проведення операції, оберіть по якому виду нарахувань буде проводитись перерахунок, вкажіть суму, та опис. В полі “Кому” можна обрати квартири для яких робиться перерахунок: одної, декілька, для всіх. Після натискання ОК, операція буде збережена. Відповідні дії будуть відображені в балансі та в квитанції на оплату за місяць в якому здійснена операція перерахунку.