Записник. Для чого він ОСББ?

Часто Вам доводиться чути “А що ви там в тому ОСББ робите?”, “Та ви тільки гроші збираєте, користі від Вас ніякої”, “За шо ви гроші отримуєте?”, “Ви ж самі нічого не робите, для чого вам гроші платити?” і т.д. в цьому ж дусі.

Чудове рішення проблеми “та ви ж там нічого не робите в своєму ОСББ” є ведення журналу робіт. Або щоденника ОСББ, або реєстр виконаних завдань. Називайте його як хочете. Суть в тому, щоб в цьому журналі Ви записували всі проведені роботи, зустрічі, доручення, телефонні дзвінки і т.д. Тоді, коли настане критичний момент “За шо ви гроші отримуєте?!”, ви дістаєте цей журнал, облизуєте вказівний палець, і починаєте листати сторінки і з точністю до хвилини розповідати все, що зроблено для добробуту і процвітання Вашого ОСББ.

В програмі Моє ОСББ для цього є розділ “Записник” (шукайте в головному меню, що зліва). В ньому можна описувати виконані завдання, а також планувати задачі на майбутні дні, відмічати виконання завдань. Яка вам з нього користь?
– Все дуже легко заповнюється
– Завжди доступно (зайшли в програму і записник “під руками”) і зберігається онлайн.
– Можна користуватись з смартфону.
– Відмічаєте виконано/не виконано.
– Можете планувати майбутні завдання.
– Швидко можете знайти необхідний день та запис.
– Ваші записи можна завантажити у вигляді файлу Ексель (таблиць).

Маючи Ваші записи у вигляді Ексель файлу, далі вже можете робити які завгодно з ним маніпуляції: друкувати, розбивати на частини, надіслати електронною поштою тим, хто про Вас погано думає і т.д.

Такий щоденник може бути корисним і для Вас. Якщо його аналізувати, то можна побачити проблемні місця, шукати рішення для повторюваних задач та інше.

Заходите на сторінку Записник. Виглядає вона ось так:

Обираєте необхідний період. На сторінці відображається тиждень, включно з неділею та суботою.

Для створення запису у вашому журналі, обираєте час початку, натискаєте на ньому ліву клавішу мишки і не відпускаючи тягнете до години завершення цієї дії. Вамі відкриється віконце для опису завдання:

Якщо не тягнути мишку, а тільки клікнути на клітинці, також відкриється віконце для заповнення, з часом цього завдання тривалістю 30хв.

Вам залишається записати все, що ви зробили чи плануєте зробити у відведений час. Завдання можуть “накладатись” одне на одне, адже кілька справ в ОСББ можуть виконуватись одночасно.

Якщо необхідно відредагувати завдання, подвійне натиснення лівою клавішою мишки відкриває завдання для редагування.

Завдання виділені сірим кольором – незавершені. Зеленим кольором – завершені.

Для ведення такого журналу, можна користуватись більш традиційними способами:
1. Паперовий зошит. Його потрібно буде завжди носити з собою. Заповнення вимагає часу та гарного почерку (це не тільки для вас записи).
2. Звичайний Ворд або Ексель у Вашому комп’ютері. Створюєте папку, “Щоденник”, а в ній файли по місяцям, наприклад. Тут ви прив’язані до комп’ютера, на якому це будете робити, і не дай Бог з ним щось станеться.
3. Те ж саме тільки за допомогою Google Docs або таблиць. Все зберігається онлайн і може бути доступним з різних комп’ютерів та з смартфона.

Одним словом це дуже корисна річ. Головне мати терпіння та час, щоб все гарненько документувати. В ідеалі потрібно мати людину яка веде діловодство в ОСББ, і ця ж людина могла б вести такий журнал. Але ж ми легких шляхів не шукаємо, ми все мусимо робити своїми силами.