Порядок нарахувань та розрахунків внесків та послуг

Внесок на утримання будинку

Нарахування внеску на утримання квартирам відбувається в момент натискання кнопки “Розрахувати внесок” у розділі “Баланс”.

Для того, щоб квартирам відбулось нарахування суми боргу, необхідно:

 1. У розділі “Внески на утримання будинку” повинні бути створені відповідні внески, чи складові внесків.
 2. В реквізитах квартири (розділ “Квартири -> подвійний клік мишкою по квартирі)  на закладці “Внески” повинні стояти галочки для відповідних внесків (або складовим внеску), які будуть нараховуватись даній квартирі. 
 3. У розділі “Баланс” натиснути кнопку “Розрахувати внесок”.

Якщо всі налаштування коректні, у розділі “Баланс” у стовпчику “Нарахування” відобразиться сума нарахування.

Подвійний клік мишкою по квартирі у розділі “Баланс” відкриває вікно “Деталі нарахування”. В колонці “Детально” показано формулу за якою відбулось нарахування.

Повторне натискання кнопки “Розрахувати внесок” перераховує розмір внеску всім квартирам, тобто додаткового (подвійного) нарахування не відбудеться. Кнопку можна натискати більше одного разу.

Якщо потрібно внести зміни в нарахування, вносите необхідні зміни у значення, які приймають участь в розрахунках (розмір внеску, площа, кількість мешканців і т.д.), і повторно натискаєте кнопку “Розрахувати внесок” у розіділі “Баланс”. При цьому, у квартирах для яких не стосуються зміни, нарахування не зміниться, а нові суми з’являться тих квартир, де у формулі розрахунку ви змінили значення змінних.

Якщо ви встановили новий розмір внеску на утримання будинку:

 1. Заблокуйте місяць в якому відбулось нарахування по старому розміру внеску (всі попередні місяці блокуються автоматично). Таким чином ви не зможете випадково перерахувати попередні місяці по новому розміру внеску.
 2. У розділі “Внески на утримання будинку” встановіть новий розмір внеску чи складових. 
 3. Переходьте у розділ “Баланс”, обирайте місяць, з якого починає діяти новий розмір внеску, натискайте “Розрахувати розмір внеску”, відбудеться нарахування за новими значеннями розміру внеску.

Процедуру “змінили значення внеску -> натиснули кнопку “Розрахувати розмір внеску” можна проводити довільну кількість разів. В момент натискання кнопки “Розрахувати розмір внеску” відбуваються нарахування по діючим в цей момент розмірам внеску, даним які внесені у реквізити квартир, і по тим внескам чи складовим біля яких стоять галочки на закладці “Внески” реквізитів квартир.

Якщо не відбулось нарахування після натискання кнопки “Розрахувати внесок” і в колонці нарахування нулі?

 1. В розділі “Реквізити” відкрийте реквізити вашого ОСББ і перевірте поле “Початок розрахунків”. У періодах до вказаної дати ви не зможете зробити нарахувань. 
 2. Перевірте чи не заблоковано період в якому ви робите нарахування. В розділі “Баланс” біля квартир відображені замочки – отже період заблоковано, нарахування не відбуваються.
 3. Перевірте наявність внесків чи складових внеску в розділі “Внески на утримання будинку”
 4. Перевірте наявність галочок біля відповідних внесків у реквізитах квартири на закладці “Внески”. Відсутні галочки біля складових внеску – по цим складовим не відбувається нарахування. 
 5. Перевірте дані по яким відбуваються нарахування внеску на утримання. Чи вказана площа квартири, чи вказана додаткова площа, вказана кількість мешканців (якщо нарахування йде по кількості мешканців), розмір внеску не “0” і т.д.
 6. Після внесення змін заходьте у розділ “Баланс” і натискайте кнопку “Розрахувати внесок на утримання” – після цього зміни, які ви зробили повинні відобразитись у нарахуваннях. 
Додаткові кв.м.

Окрім стандартного нарахування внеску на утримання будинку по загальній площі квартири, ви можете додатково нараховувати внесок за комірку, паркінг, сушарку, кладовку, тощо. Для цього необхідно:

 1. В розділі “Внесок на утримання будинку” створюєте новий внесок для якого в полі “Оплата” обираєте пункт “за метр квадратний додаткової нежитлової площі”. 
 2. В реквізитах квартири (розділ “Квартири -> подвійний клік мишкою по квартирі) у відповідних полях “Додаткова нежитлова площа” та  “Додаткова (2) нежитлова площа” вказати площу для якої нараховується додатковий внесок. 
 3. В реквізитах квартири на закладці Внески для відповідних квартир необхідно поставити галочки біля внеску на додаткову нежитлову площу.

Таким чином, при розрахунку внесків на утримання будинку, відповідним квартирам буде відбуватись додаткове нарахування на додаткову площу. У вікні “Деталі нарахування” (розділ “Баланс” -> подвійний клі по квартирі) в колонці “Детально” буде відображена формула нарахування з врахуванням додаткової площі. Також, у квитанції для мешканців, в колонці “Нарахування” буде відображена ця ж формула, а в складових внеску на утримання будинку буде вказаний внеско на додаткову площу (у квартир які його сплачують).

Нарахування по додатковій площі не відображається окремим рядком у квитанції. В квитанції відображається один рядок “Внесок на утримання будинку” а в колонці “Нарахування” вказана формула по якій відбулось нарахування відповідної суми внеску.

Всі правила для розрахунку основного внеску на утримання дійсні і для додаткового нарахування.

Комунальні послуги по квартирним лічильникам

Нарахування суми боргу за комунальні послуги відбувається в момент введення показника лічильника за обраний місяць у розділі “Показники”.

Для здійснення нарахування по квартирним лічильникам необхідно:

 1. Комунальна послуга повинна бути підключена для будинку – в розділі “Комунальні послуги” стоїть відповідна галочка біля необхідної послуги.
 2. Для конкретної  квартири повинна бути підключена обрана комунальна послуга – в розділі “Комунальні послуги” в стовпці “Кількість квартир в яких нараховується” біля обраної послуги натискаєте на цифру, з’явиться вікно в якому можна вказати, яким квартирам буде нараховуватись дана послуга. 
 3. Встановити розмір тарифу для послуги у розділі “Комунальні тарифи”, який діє у період за який робиться нарахування (цей розділ з’являється, якщо для будинку підключена відповідна послуга у розділі “Комунальні послуги”)
 4. Ввести показник лічильника за місяць в якому необхідно зробити нарахування.

Зміна вартості комунальної послуги (тарифу) не змінює нарахування, які вже зроблені в програмі. Перед введенням показників лічильників, необхідно пересвідчитись у правильності розміру тарифу у місяці, за який вводяться показники.

Якщо ви ввели показник лічильника і бачите, що розрахунок не вірний (не вірний розмір тарифу, або помилково ввели не вірний показник лічильника) – необхідно видалити показник лічильника, який ви ввели, внести зміни у розмір тарифу, і повторно внести показник лічильника.

Нарахування відображаються в квитанціях та у розділі “Баланс” у тому місяці, за який вводився показник лічильника.

Якщо ви вводите показник лічильника, а нарахування не вірне або “0”:

 1. Перевірте період в якому діє тариф комунальної послуги. Термін його дії повинен включати місяць, за який вводиться показник лічильника.
 2. Перевірте розмір тарифу комунальної послуги.

Для цього в розділі “Комунальні тарифи” оберіть закладку з необхідною послугою. Подвійний клік по тарифу відкриває вікно редагування. Внесіть необхідні зміни, натисніть ОК.

Якщо ви не можете ввести показник лічильника, перевірте чи для даної квартири підключена відповідна комунальна послуга:

 1. В розділі “Комунальні послуги” в стовпці “Кількість квартир в яких нараховується” біля обраної послуги натискаєте на цифру, з’явиться вікно в якому можна вказати, яким квартирам буде нараховуватись дана послуга. АБО
 2. В розділі “Квартири” відкриваєте вікно редагування реквізитів квартири (подвійний клік по квартирі), на закладці “Активні послуги” перевірити чи даній квартирі підключена дана послуга. 
 3. В розділі “Баланс” перевірте чи не заблокований місяць, за який ви вводите показник лічильника. Якщо так, розблокуйте період.
Комунальні послуги по загальнобудинковим лічильникам

В момент введення показника загальнобудинкового лічильника в розділі “Будинкові лічильники” відбувається розрахунок боргу для всіх квартир, яким встановлена ця комунальна послуга.

Для здійснення нарахування загальнобудинковому лічильнику необхідно:

 1. Комунальна послуга повинна бути підключена для будинку – в розділі “Комунальні послуги” стоїть відповідна галочка біля необхідної послуги.
 2. Квартирам, між якими повинен відбуватись розподіл комунальної послуги, повинна бути підключена обрана комунальна послуга – в розділі “Комунальні послуги” в стовпці “Кількість квартир в яких нараховується” біля обраної послуги натискаєте на цифру, з’явиться вікно в якому можна вказати, між якими квартирами буде розподілятись дана послуга. 
 3. Встановити розмір тарифу для послуги у розділі “Комунальні тарифи”, який діє у період за який робиться нарахування (цей розділ з’являється, якщо для будинку підключена відповідна послуга у розділі “Комунальні послуги”)
 4. Ввести показник загальнобудинкового лічильника за місяць в якому необхідно зробити нарахування. Програма самостійно розподілить загальну суму нарахувань між квартирами відповідно до обраної послуги.

Зміна вартості комунальної послуги (тарифу) не змінює нарахування, які вже зроблені в програмі всім квартирам. Перед введенням показників загальнобудинкового лічильника, необхідно пересвідчитись у правильності розміру тарифу у місяці, за який вводяться показники.

Якщо ви ввели показник лічильника і бачите, що розрахунок не вірний (не вірний розмір тарифу, або помилково ввели невірний показник лічильника) – необхідно видалити показник лічильника, який ви ввели, внести зміни у розмір тарифу, і повторно внести показник лічильника.

Видалення показника загальнобудинкового лічильника видаляє нарахування по всім квартирам, між якими відбувається розподіл комунальної послуги.

Нарахування будуть відображені в квитанціях та у розділі “Баланс” у тому місяці, за який вводиться показник лічильника.

Якщо ви вводите показник загальнобудинкового лічильника, а нарахування невірне або “0”:

 1. Перевірте період в якому діє тариф комунальної послуги. Термін його діє повинен включати місяць, за який вводиться показник лічильника.
 2. Перевірте розмір тарифу комунальної послуги.

Для цього в розділі “Комунальні тарифи” оберіть закладку з необхідною послугою. Подвійний клік по тарифу відкриває вікно редагування. Внесіть необхідні зміни, натисніть ОК.

Якщо після введення показника загальнобудинкового лічильника, ви бачите, що квартирі не відбулось нарахування, перевірте чи для даної квартири підключена відповідна комунальна послуга:

 1. В розділі “Комунальні послуги” в стовпці “Кількість квартир в яких нараховується” біля обраної послуги натискаєте на цифру, з’явиться вікно в якому можна вказати, яким квартирам буде нараховуватись дана послуга. АБО
 2. В розділі “Квартири” відкриваєте вікно редагування реквізитів квартири (подвійний клік по квартирі), на закладці “Активні послуги” перевірити чи даній квартирі підключена дана послуга. 
Пільги/субсидії

Пільги/субсидії в програмі можна створювати як для внеску на утримання будинку так і для комунальних послуг. 

Важлива послідовність – спочатку додаєте пільгу/субсидію в програму, потім робите розрахунки та нарахування. 

Для внеску на утримання будинку

Розрахунок пільги/субсидій відбувається разом з розрахунком внеску в момент натискання кнопки “Розрахувати внесок” у розділі “Баланс”.

Якщо ви додали пільгу/субисидію, то це не змінить суму боргу по квартирі – необхідно натиснути кнопку “Розрахувати внесок” у розділі “Баланс”.

Для комунальних послуг

Розрахунок пільги/субсидії відбувається в момент введення показника лічильника за обраний місяць у розділі “Показники”.

У повідомлення на оплату є колонка Пільга/субсидія, також у розділі “Баланс” є колонка “в т.ч. пільги/субсидії” де можна перевірити, чи врахована пільга/субсидія у розрахунках.

Якщо пільга/субсидія не враховані у розрахунку суми боргу по квартирі:

 1. Перевірте період дії пільги/субсидії. Термін дії повинен включати місяць, за який вводиться показник лічильника або робиться розрахунок внеску на утримання (в реквізитах пільги/субсидії)
 2. Перевірте послугу до якої застосовується пільга/субсидія (в реквізитах пільги/субсидії).
 3. Можливо порушена послідовність дій – спочатку ввести пільгу потім робити розрахунки. Тому, якщо пільга є, повторно зробіть нарахування у потрібному періоді.
Перерахунки

Зміна суми боргу по квартирі відбувається в момент введення в програму запису про перерахунок.

Перерахунок передбачає, як збільшення суми боргу так і зменшення. Для збільшення необхідно в полі “Сума” вказати потрібне значення. Для зменшення суми боргу в полі “Сума” необхідно вказати значення зі знаком “-” (мінус).

Таким чином ви можете “перекидувати” оплату з однієї статті витрат на іншу. Для першої статті витрат створюєте запис перерахунку, який збільшує борг. А для іншої статті витрат створюєте запис, який зменшує борг. Обидва записи повинні бути в одному місяці. Загальна сальдо по квартирі не зміниться. Наприклад, таким чином, можна “перекинути” оплату з внеску на утримання на електроенергію, чи разове нарахування, і навпаки. 

Якщо ви робите перехунок для декількох квартир одночасно, необхідно позначити ці квартири у відповідному полі. Сума перерахунку буде однакова для всіх квартир. Видалення таких перерахунків можливе тільки для кожної квартири окремо. Масового видалення таких перерахунків немає.

Сума перерахунку повинна відображатись у повідомленні на оплату за відповідний місяць у колонці “Перерахунок”. 

Якщо перерахунок не відображається, або невірно розраховує зміни:

 1. Перевірте місяць за який проводиться перерахунок, щоб він попадав у повідомлення на оплату за відповідний місяць.
 2. Якщо сума боргу коректується невірно змініть суму перерахунку з додатного значення на від’ємне.
 3. Перевірте послугу, по якій коригується сума боргу. 
Разові нарахування

Запис про разове нарахування одразу відбувається в момент введення. В повідомленні на оплату одразу з’явиться відповідний рядок з разовим нарахуванням.

Рядок з разовим нарахування не буде відображатись у повідомленні на оплату після повної сплати суми разового нарахування. 

Якщо ви обрали кілька квартир для введення разового нарахування, то записи будуть створені одночасно для цих квартир. Видалити записи про разові нарахування можна тільки для кожної квартири окремо. Масово видалити разові нарахування немає можливості.

Якщо відмітити поле “Розбити суму з врахуванням площі квартири” то розподіл суми вказаної в полі “Сума” буде пропорційно площі квартир відміченим у полі “Кому” по відношенню до загальної площі відмічених квартир.